| ČCE Vizovice | Fotogalerie | Staršovstvo | Farář | Kázání | Historie | ČKA | Hudba | Odkazy |

Historie sboru

Farní sbor ČCE je pokračovatelem odkazu české a světové reformace. Navázal na tradici předků, křesťanů luterské a švýcarské reformace z Vizovic a okolí. Ke zřízení kazatelské stanice farního sboru - Jasenná došlo v roce 1898. Samostatný farní sbor v rámci ČCE vznikl ve Vizovicích 1. dubna 1948.

Historii sboru vytvářeli tito kazatelé: 1. srpna 2008 nastoupil na místo faráře Mgr. Jiří Malý.

V čele sboru je osmičlenné staršovstvo. Statutárními zástupci jsou kurátor Jindřich Karásek a farář Malý. Sbor má přes pět set registrovaných členů.

Pravidelné bohoslužby

můžete navštívit každou neděli, začínají vždy v 8.45. Po bohoslužbě následuje posezení u kávy a čaje ve sborovém domě.

Vysluhování Večeře Páně oznámíme včas na naší vývěsce před sborovým domem a na této stránce.

Program během týdne

Každou středu v 17 hodin jste zváni na biblickou hodinu.

Zveme také děti do Nedělní školy, která probíhá každou neděli během bohoslužby.

Sborový dům

stojí na místě nedostavěného sirotčince z konce 19. století.

V roce 1906 byla vystavěna budova do dnešních dispozic a sloužila jako dům s městskými byty.

Roku 1926 ji začali užívat členové kazatelské stanice Vizovice, farního sboru Jasenná, kteří ji koupili. K dispozici jim byly prostory v přízemí, ve kterých byla zbudována modlitebna.

Při nástupu prvního kazatele, faráře Václava Matoulka, byl zřízen byt v prvním patře.

Od roku 1992 je sboru k dispozici celý prostor sborového domu. V letech 1999 až 2001 byl renovován byt a farní kancelář v prvním poschodí. Byla dokončena rekonstrukce modlitebny.

V roce 2004 byl rekonstruován prostor malého sálu, ve kterém působil od října 2003 do konce roku 2005 nízkoprahový klub VITEK.

Sborový dům skýtá nové možnosti pro život sboru a jeho kontaktů v rámci cirkve a obce. K vytváření těchto kontaktů jste srdečně zváni.

Podle M. Vavrečky upravil K. Dvořáček

Aktualizace: 28. listopadu 2020